O PRZEDSZKOLU

„Aby dzieciństwo pomalowane było zapachem radości…”

Akademia Przedszkolaka NEMO to przedszkole niepubliczne, które zapewnia opiekę, wychowanie i naukę najmłodszym. To nowoczesne i kameralne przedszkole mieści się na Zaodrzu, dzielnicy Opola. Swoją działalność rozpoczęło w październiku 2008 roku. Przedszkole funkcjonuje zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty i Zarządzeniem MEN w sprawie prowadzenia placówek niepublicznych.

DLACZEGO MY???

Nasza Akademia to miejsce, w którym każdy maluch poczuje się szczęśliwy, ucząc się i bawiąc w miłej, przyjaznej atmosferze pod opieką wyspecjalizowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej, mającej doskonały kontakt z dziećmi. Zajęcia polegają na zabawie i nauce poprzez wszystkie zmysły. W pracy z dziećmi realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o programy edukacyjne zatwierdzone przez MEN.

Jesteśmy Przedszkolem Muzyczno – Językowym. Głównym celem naszego działania jest wszechstronny rozwój naszych wychowanków ze szczególnym uwzględnieniem zdolności twórczych w zakresie muzyki oraz kładziemy nacisk na naukę języka angielskiego poprzez zabawę.

NASZ BUDYNEK

Budynek naszego przedszkola został zaprojektowany zgodnie ze wszystkimi wymogami budowlanymi obiektów oświatowych. Nasze sale zabaw wyposażone są w zabawki oraz pomoce dydaktyczne, gwarantujące prawidłowy rozwój oraz naukę. Wszystkie nasze zabawki posiadają certyfikaty i atesty bezpieczeństwa do użytku z dziećmi. Przedszkolaki mają do dyspozycji dużą i dobrze wyposażoną salę do zajęć i zabaw (w każdej sali zorganizowane są kąciki zabaw i kąciki tematyczne, stoły i krzesełka dostosowane są wysokością do wzrostu dzieci). Pomieszczenia te są wyposażone w meble i sprzęty, umożliwiające dzieciom jak najlepsze warunki do nauki i zabawy. Posiadamy profesjonalny sprzęt nagłaśniający „Stage line”, pomoce do zajęć logopedycznych oraz zajęć rewalidacyjnych, keyboard wraz z mikrofonem do prowadzenia wszelkiego rodzaju zajęć muzycznych oraz występów publicznych dzieci. Posiadamy również materace gimnastyczne dla dzieci, które umożliwiają przeprowadzenie zajęć korekcyjnych oraz kształtowanie prawidłowej postawy.

Przedszkole posiada piękny duży ogród w którym dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu.